Geoagri Geoagri

Měření pozemků v zemědělství

Pro měření pozemků v zemědělství jsme vyvinuli speciální program GEOAGRI. 

GEOAGRI

umožňuje provádět měření nad následujícími vrstvami:

  • katastr nemovitostí
  • portál farmáře - bloky
  • ortofotomapa
  • podkladové vrstvy z programu MAPY
  • další vrstvy připravujeme

Program umožňuje:

  • měření vzdáleností
  • měření ploch
  • navigaci na bod

Měření lze provádět nad uvedenými vrstvami nebo je možné importovat mapové podklady. Mapové podklady lze též připravit v programu Mapy (ukázka přípravy mapových podkladů).

 

GEOORBIT

Přesnost měření záleží na použitém přístroji případně jeho variantě. Pro přesnost měření pod 1 m je nutný příjem referenčního signálu. Referenční signál poskytuje GEOBCHOD v rámci budování sítě referenčních stanic. Každý uživatel získá vlastní účet a heslo. Poté je možné volit ze dvou tarifů. Oba tarify lze rozložit do měsíčních splátek.

Tarif Omezený Neomezený
Doba měření 100 hodin 12 měsíců
Cena bez DPH 12 000,- 24 000,-

 

Pro měření pozemků v zemědělství jsme vytipovali tyto přístroje:

Cena zahrnuje přístroj včetně software GEOAGRI.

 

Název přístroje

GPS

South

S750

GPS

South

S760

Přesnost 0,5 m  0,05 m 
Cena bez DPH na dotaz na dotaz

Součástí dodávky je přístroj s příslušenstvím, SIM karta, program Geoagri vč. licence (program pro měření v terénu).  V ceně je také celoroční podpora a servis včetně 2 leté záruční doby. 

V měsíci 6/2014 proběhly testy software GEOAGRI v reálných podmínkách a to na přístrojích bez referenčních signálů. Výsledky testů ukazují i chybný přístup k měření. Před nákupem doporučujeme seznámit se s těmito výsledky a zejména pak s doporučeními pro postup měření.

 

 

 

 

 

GPS S750 s programem GEOAGRI (0,5m)

S750 od společnosti SOUTH nabízí vylepšenou přesnost sub 50 cm. Program GEOAGRI zjednodušuje práci v terénu a plně spolurpacuje s programem AGRONOM.

 

Velmi přesný GPS přístroj určený pro GIS aplikace má vestavěný L1 GPS přijímač, GSM telefon, mikrofon a reproduktor, foťák 3MP pro jednoduché ukládání obrázků, jako atribut měřeného bodu. Přístroj je vybaven revoluční technologií Everest, která zrychluje zpřesnění přístroje na požadovanou přesnost. Přístroj umožňuje i měření s cm přesností pomocí externí antény, která není standardním vybavením přístroje. Kvalitní obrazovka, která je dobře viditelná i za plného sluníčka a vodotěsnost IP67 předurčuje stroj ke každodennímu používání. Stroj je dále vybaven Bluetooth, Wi-Fi a USB rozhraním, které vám dává možnost si vybrat, jak s přístrojem komunikovat v kanceláři, …

 

Výjimečná EVEREST technologie  
Aplikovaná EVEREST technologie umožňuje vysoce přesné řešení pro kódové GPS mapování. Náhodné chyby v GPS měřeních způsobených vícecestným šířením jsou eliminovány pro kvalitnější data. 

 

Profesionální GPS jednotka 
Vysoká kvalita mapovací GPS antény a základní desky, plus nedávno přijatý ASIC čip a patentovaný COAST algoritmus, zajišťuje rychlejší sledování družic a spolehlivější výsledky. GPS S750 do ruky snese srovnání s mnoha podobnými mnohem dražšími přístroji světových značek. Vynikající výkon je zaručený dokonce i ve špatném místě příjmu satelitů, např. pod stromem, u rohu budovy a tak dále. Je to dáno zadržováním účinku vícecestného šíření a rychlou fází hladící technologie.  

 

Jednoduchý přístup do sítě referenčních stanic
Zabudovaný GPRS modem pomáhá jednotce příjem korekčních dat ze sítí referenčních GNSS sítí v reálném čase. Tím je možné, aby jednotka měřila s přesností 50 cm v terénu .

GPS S760 s programem GEOAGRI (0,05m)

S760 od společnosti SOUTH nabízí vylepšenou přesnost sub 5cm. Program GEOAGRI zjednodušuje práci v terénu a plně spolurpacuje s programem AGRONOM.

 

Velmi přesný GNSS přístroj určený pro GIS aplikace má vestavěný L1/L2 GPS GLONASS přijímač, GSM telefon, mikrofon a reproduktor, foťák 3MP pro jednoduché ukládání obrázků, jako atribut měřeného bodu. Přístroj je vybaven revoluční technologií Everest, která zrychluje zpřesnění přístroje na požadovanou přesnost. Přístroj umožňuje i měření s cm přesností pomocí externí antény, která není standardním vybavením přístroje. Kvalitní obrazovka, která je dobře viditelná i za plného sluníčka a vodotěsnost IP67 předurčuje stroj ke každodennímu používání. Stroj je dále vybaven Bluetooth, Wi-Fi a USB rozhraním, které vám dává možnost si vybrat jak s přístrojem komunikovat v kanceláři, …

 

Profesionální GNSS jednotka 
Vysoká kvalita mapovací GPS antény a základní desky, plus nedávno přijatý ASIC čip a patentovaný COAST algoritmus, zajišťuje rychlejší sledování družic a spolehlivější výsledky. GPS S760 do ruky snese srovnání s mnoha podobnými mnohem dražšími přístroji světových značek. Vynikající výkon je zaručený dokonce i ve špatném místě příjmu satelitů, např. pod stromem, u rohu budovy a tak dále. Je to dáno zadržováním účinku vícecestného šíření a rychlou fází hladící technologie. 

 

Jednoduchý přístup do sítě referenčních stanic
Zabudovaný GPRS modem pomáhá jednotce příjem korekčních dat ze sítí referenčních GNSS sítí v reálném čase. Tím je možné, aby jednotka měřila s přesností 5 cm v terénu.